Helena Červinková

Helena Červinková vystudovala pedagogiku, psychologii a výtvarnou výchovu na Střední pedagogické škole v Praze. Patnáct let pracovala v oboru na Domě dětí a mládeže v Praze 7. Pomáhala na projektech, které byly zaměřeny na integraci postižených občanů do společnosti, jako integrační keramické kroužky a výstavy Hapestetika pro nevidomé. Pracovala v zařízení pro mentálně postižené, hornoměcholupské Duze.

Od roku 1995 pracuje nepřetržitě v soukromé poradně, která byla první svého druhu v České republice. Od roku 1994 studovala metodu Three in One pod vedením paní Carol Ann Hontz a autora koncepce Three in One Daniela Whitesida.V roce 2002 dokončila kompletní vzdělání jako Consultant facilitátor. Během let soustavně přibírá další zkušenosti s alternativními metodami, které napomáhají účinně a prakticky uvolňovat stres z našeho života.

Jako jeden z prvních žáků v ČR ukončila intenzivní kurz u Johanna Zeilhofera, který jí dovoluje od roku 2003 vést semináře Rodinných konstelací podle Berta Hellingera. Tato metoda přináší vhled do rodinného systému, pomáhá objasnit skryté problémy, které narušují rodinné vztahy i kvalitu života.

Spolu se založením občanského sdružení České asociace dul absolvovala jeho první kurz a získala certifikaci pro speciálně vyškolenou ženu, která jako doprovod psychicky a fyzicky podporuje matku při porodu. Věří, že každý člověk má možnost od narození prožít svůj život s radostí a naplno.

Kontakt

Poradna pro uvolnění stresu Helena Červinková Helena Červinková
562 06 Ústí nad Orlicí
Heranova 1211
(zvonek - Červinková Helena)
730 631 188
(všední den 8.30 - 9.30)
cervinkova@distres.cz