IMUNITA

01.01.2002 00:00

Naše tělo je od přírody nastaveno na obranu před vnějším prostředím. Cítí-li se vědomě nebo podvědomě ohroženo, vydává všechnu energii na akci uteč/udeř. Vyloučí se stresové hormony, odpojí se přední mozek,

( jediná část mozku, která nás udržuje v přítomnosti a kterou myslíme), krev se stáhne do velkých svalů. Pokud vás stresuje váš šéf, asi neutečete ani ho neudeříte, alespoň pokud si chcete udržet zaměstnání. Žijete v každodenním stresu a po čase si zvyknete. Potíž je v tom, že stačí abyste si na šéfa vzpomněli o víkendu a stres vás stejně nemine, protože i představu bere váš mozek jako realitu. Zkuste si představit, že žvýkáte citron, jak tělo zareaguje? Sliníte s pocitem kyselosti v ústech a šklebíte se. Zkuste si vzpomenout na svého nesnesitelného šéfa a jak vám je?

Tělo přestane vytvářet obranné krvinky T-lymfocity a protože se soustřeďuje na vnější obranu, nedostává se mu energie na obranu proti vnitřnímu napadení viry a bakteriemi. Jste často nemocní, unavení, bez nálady. Vaše tělo nestačí odbourávat toxiny, které samo vytváří a začínají vypovídat službu i oslabenější orgány. A přitom stačí tak málo, uvolnit stres na prioritní podněty a tělo se začne samo uzdravovat.

Při každém uvolnění stresu - při každém odblokování pracujete na podpoře své imunity. Pokud však zadáme oslabenou imunitu jako cíl odblokování, hledáme společně právě ty nejsilnější stresory ve vašem životě.

Takto lze pracovat i s únavovým syndromem. V tomto případě ještě dříve než přijdete do poradny, nechejte si udělat vyšetření na protilátky Eb viru, borelie, apod. Teprve po přeléčení antibiotiky má smysl uvolňovat stres a pracovat na psychice.
 

Kontakt

Poradna pro uvolnění stresu Helena Červinková Helena Červinková
562 06 Ústí nad Orlicí
Heranova 1211
(zvonek - Červinková Helena)
730 631 188
(všední den 8.30 - 9.30)
cervinkova@distres.cz